Wycieczka do Zakładu Diagnostyki i Naprawy Pojazdów
W dniu 06.02.2018 r. została zorganizowana wycieczka wychowanków Zespołu Placówek Resocjalizacyjno-Socjoterapeutycznych w Goździkowie do Zakładu Diagnostyki i Naprawy Pojazdów S. Papis w Drzewicy. Celem wycieczki było:
- poznanie specyfiki zawodu mechanika samochodowego, diagnosty,
- pobudzenie zainteresowania zawodem mechanik samochodowy, diagnosta.
- podjęcie nauki w zawodzie mechanik samochodowy.
- zwiedzanie Drzewicy: zamku gotycko-renesansowego, toru kajakarstwa górskiego.
W wycieczce uczestniczyło 7 chłopców, którzy interesują się pojazdami samochodowymi – osobowymi. Zapoznali się z ofertą warsztatu samochodowego:
- naprawa samochodów osobowych wszystkich marek
- naprawa zawieszenia
- naprawa układu kierowniczego
- naprawa układu hamulcowego - naprawa układu napędowego
- naprawa silników
- diagnostyka komputerowa
- wymiana filtrów i płynów eksploatacyjnych
- wymiana akumulatorów
- oraz wiele innych usług z zakresu mechaniki pojazdowej
Wychowankowie zapoznali się z terminami: naprawa, wymiana części samochodowych. Naprawa to czynność w trakcie której, dokonujemy naprawy uszkodzonych podzespołów lub części, np.: regulacja pompy paliwowej, wtrysków, popychaczy, zaworów, uszczelnianie, ustawianie zbieżności kół, świateł itp. Wymiana polega na usunięciu uszkodzonego elementu w samochodzie, np.: wymiana przewodów, tarcz i klocków hamulcowych, filtrów, oleju, rozrządu, opon, itp. W trakcie zwiedzania wychowankowie poznali: rodzaje kluczy, sprzętu i urządzeń, zadawali pytania dotyczące naprawy samochodu. Pobyt w zakładzie naprawy samochodów bardzo przybliżył im temat związany z motoryzacją. Poznali rolę osoby jako mechanika samochodowego, specyfikę zawodu. Przeprowadzili wiele rozmów z mechanikami warsztatu samochodowego na temat motoryzacji – eksploatacji i napraw. Poznali czynności diagnosty samochodowego, kolejne etapy badań i ich wyniki. Następnie wychowankowie udali się do ruin Zamku w Drzewicy i zapoznali się z jego historią. Kolejnym obiektem godnym zwiedzania był tor kajakarstwa górskiego w Drzewicy, który wśród uczniów wzbudził duże zainteresowanie.
więcej - galeria