Program profilaktyczny "Skazani na wolność"
W dniu 16.12.2018 r. w Zespole Placówek Resocjalizacyjno - Socjoterapeutycznych w Goździkowie odbyło się spotkanie profilaktyczne "Skazani na wolność". Program ten opiera się na inspirującym przykładzie popartym fachową wiedzą i doświadczeniem. To cykl 74 spotkań w zakładach karnych, ośrodkach poprawczych i wychowawczych w całej Polsce. Każde spotkanie składa się z wystąpień 3 osób:
- Grzegorza - byłego więźnia, który po 12 latach odsiadki rozpoczął całkiem nowe życie po nawróceniu jeszcze w zakładzie karnym. Był uzależniony od amfetaminy, alkoholu i pornografii. Droga przestępcza zaprowadziła go do bezdomności i próby samobójczej. Dziś Grzegorz jest wolny i opowiada o swojej spektakularnej przemianie. Jest przykładem uczciwego życia – ma rodzinę, pracę, pasje. Pomaga osadzonym, bo wierzy, że każdy może zmienić swoje życie. Jego historia inspiruje dorosłych i młodzież w szkołach, zakładach karnych i domach poprawczych.
- Piotra - trzeźwiejącego alkoholika (od ponad 4 lat), który przez lata błyskotliwej kariery przedsiębiorczej wplątywał się w coraz większe długi i problemy - ulegając nałogowi alkoholowemu. 4 lata temu powiedział gdy osiągnął swoje "dno", powiedział "dość" i rozpoczął nowe - trzeźwe życie. Piotr jest pomysłodawcą i organizatorem programu "Skazany na wolność". Dziś aktywnie pomaga min. na terenie zakładów karnych. Wspiera różne wydarzenia i inicjatywy czynienia
- Konrada - rapera, pseudonim artystyczny "Augustyn". Przed zmianą swojego życia był znany jako KND. Jest autorem ośmiu albumów. Dzięki pomocy dobrych ludzi wyrwał się z nałogu narkotykowego i zmienił postępowanie. Bazując na doświadczeniu i swojej muzycznej pasji w 2016 roku artysta wydał pierwszy album pod nowym pseudonimem, jako nawrócony człowiek. Raper czynnie angażuje się w profilaktykę i przeciwdziałanie przestępczości. Pisze utwory, które pomagają osobom w kryzysie. Muzyka Augustyna motywuje i daje nadzieję.
Projekt jest współfinansowany ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Ministerstwo Sprawiedliwości.
więcej - galeria